Luxusní
Kuchyňská prkénka

S námi vaření teprve začíná

Nový projekt – prkénka se jménem

Měli jsme nápad. Hodně dlouho v hlavě. Často jsme o tom mluvili. Jak udělat nějaké prkénko, které by bylo funkční a zároveň velice “osobní”…? A vymysleli jsme krájecí prkénka se jménem.

Základ je bukové prkénko s rukojetí. Do něho se vyfrézuje taková “kapsa”, která je 4 mm hlubová a do té kapsy se vyfrézuje “vkladka”. Slepí se to, projde to dvěma hodinami v pneumatickém lisu, uschne to, pak se o obrousí na pásové brusce, do jemna dopracuje excentrickou bruskou, hrany se obrousí ručně smirkovým papírem, ofrsenkuje se díra v rukojeti, a celé se to ponoří do olejové lázně na cca 15 minut a po vyndání se nechá přebytečný olej stéct. Když tam zbude ještě něco, tak se to setře a pak se nechá pár hodin na pokoji. Výsledné dílo vidíte tady.

Vybrali jsme zatím 100 nejvíce oblíbených jmen v ČR, a podle něj vyrábíme :-) Ale vyrobíme jakékoliv jméno. Tahle dvě prkénka například cestovala do Anglického Illminsteru.

Kupte si TADY jedno pro sebe, nebo pro své blízké a překvapte je netradičním a přesto osobním dárkem!

Krájení se nemusíte vůbec bát. Prkénko vydrží i velikou zátěž, krájejte na něm klidně denně :-) My na těch svých servírujeme sýry nebo zeleninu, mají prostě velikost akorát.