Blog

Jak se rodí prkénko se jménem

Spousta lidí se nás ptá, jak to děláme, že do prkénka intarzujeme jméno. Když se to zákazníkům snažíme vysvětlit, ptají se, jestli se na prkénku dá normálně krájet (aby si ozdobnou vrstvu neprokrájeli). Ale tloušťka vkládaného jména je 4 mm, tudíž se nemusí nikdo bát, že by mu kus jména najednou zmizel. Takže, tady je postup výroby prkének se jménem (nebo jiným intarzovaným obrázkem). Vynecháme práci s programem v .

Kdo je připraven, není pak překvapen, aneb Připravujeme se na Vánoce

No, nezbláznili voni se? To si asi myslel pán, který k nám přišel do dílny něco poptat, a my tam „makali“ na vánočních svícnech. Ano, je červenec, ale do Vánoc je to „za pár“, tak musíme začít už teď. Zatím máme svícny na čtyři, dvě a jednu svíčku, každý druh ze 4 dřevin (exotického Zebrana, Padouku, tmavého Panga-panga a medového Mahagonu. Ochutnávka následuje: V e-shopu jsou zatím jen svícny .

Zbláznili jsme se – pojedeme na pouť!

Napadlo nás jednoho dne, že bychom mohli prkénka prodávat lidem „napřímo“, když nemáme kamennou prodejnu. A tak jsme dumali a dumali, až nás napadlo, že si koupíme stánek a vyrazíme na farmářské nebo nějaké řemeslné trhy. Jenže než se všechno objednalo, vyrobilo a povedlo, bylo léto, a místní farmářské trhy mají do podzimu pauzu. A tak jsme vyrazili na pouť. Vyzkoušet si, jaké to je, být trhovcem :-) Vybrali .

Nový projekt – prkénka se jménem

Měli jsme nápad. Hodně dlouho v hlavě. Často jsme o tom mluvili. Jak udělat nějaké prkénko, které by bylo funkční a zároveň velice „osobní“…? A vymysleli jsme krájecí prkénka se jménem. Základ je bukové prkénko s rukojetí. Do něho se vyfrézuje taková „kapsa“, která je 4 mm hlubová a do té kapsy se vyfrézuje „vkladka“. Slepí se to, projde to dvěma hodinami v pneumatickém lisu, uschne to, pak se .