Luxusní
Kuchyňská prkénka

S námi vaření teprve začíná

Kulaté dřevěné krájecí prkénko – proč právě to?

Vaření bylo vždy součástí našeho života. Vždyť každý den si vaříme jídlo, které uspokojí naše chuťové pohárky a žaludek. A tak jako je vaření součástí naší existence, jsou její součástí i nástroje a pomůcky, které při vaření používáme – a tudíž i dřevěné kulaté kuchyňské prkénko k vaření patří.

A právě kulaté dřevěné krájecí prkénko bylo první, které se díky svému tvaru používalo už před staletími. Nejprve ke krájení sloužila tlustá prkénka z příčně nařezaných kmenů, protože takto příčně zařezané dřevo zaručovalo nejen šetření ostří nožů, ale také dlouhou životnost kulatého krájecího prkénka.

dřevěné krájecí prkénko z kmenu stromu
Dřevěné krájecí prkénko vyrobené z kmenu stromu.

I když v dnešní době dávají lidé většinou kvůli větší pracovní ploše přednost obdélníkovému tvaru kuchyňského prkénka, je kulaté dřevěné krájecí prkénko stále tradičním prkénkem, které i v současné době používají řezníci, profesionální kuchaři i lidé v domácnostech. Svou velikostí se kulatá krájecí prkénka totiž perfektně hodí nejen na krájení menších potravin, jako je zelenina a ovoce, ale i ke krájení a servírování sýrů, salámů a pečiva.

Kulatá krájecí prkénka si můžete koupit i v našem e-shopu. Třeba TADY.